Röntgen Gönder
KOMPOZİT BONDING veya VENEERS ile SMILE TASARIMI

KOMPOZİT BONDING veya VENEERS ile SMILE TASARIMI

Estetik Diş Hekimliği'nde gülüş tasarımı, alıcının yüz özelliklerine uygun bir gülüşün kavramsallaştırılması ve yaratılması anlamına gelir. En yeni gülümseme tasarımları bazen sosyal eğilimlerden etkilenir, ancak hastanın tercihlerine göre kişiselleştirilmesi önemlidir. Alıcı hastanın demografik analizi çok önemlidir, çünkü hastanın mükemmel gülüşe ilişkin algısı dolaylı olarak veya doğrudan kültürel arka plan, etnik veya ırksal güzellik kavramlarından etkilenebilir ve bir şekilde bir ülkeden diğerine değişebilir.

IDH'de, Antalya-Türkiye'deki Uluslararası diş kliniğimizde, bir gülümseme yaratmadan önce, uzman doktor alan hastadan veri toplar. Doktor, dental radyo grafikleri, alaylar, ağız boşluğu fotoğrafları, dişlerin ve çevresindeki dokuların titiz bir klinik muayenesi, varsa tedavi veya varsa enfeksiyon veya hastalıkları içeren ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere kapsamlı bir diş muayenesi yapar. Sadece mevcut hastalıkların tedavisinden sonra doktor mükemmel bir gülümsemeyi tasarlayabilir.
Klinik muayene, aşağıdakilerin tam olarak analizini içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir;

  • Gülümseme analizi
  • Temporomandibular eklemler
  • ıkanma
  • Kusurları tespit
  • Periodontal doku analizi
  • Yumuşak doku analizi
  • Eklem ve çene konumlandırma
  • Ön diş konumlandırma

Diğerlerine ek olarak analizler, diş kliniğimizdeki en son teknolojiler ve son teknoloji makineler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bu analizler, hangi tedavinin hasta için en uygun olduğuna karar vermesi üzerine doktora rehberlik eder. Anterior rehberlik için doktor maksiller cuspids inceler. Tıkanıklık yukarıda belirtilenlere göre tasarlandıysa, ön dişlerin yanı sıra uzun ömürlülüğünü ve dolayısıyla genel estetik semblance değerini artırmaya yardımcı olur.
Bir gülümseme tasarım tedavisi almak diş hastalıklarının ve periodontal hastalıkların önlenmesine yardımcı olur, bunun nedeni ağız boşluğu üzerine ve dişlerin ekseni boyunca eşit şekilde yayılmış basınçtır. Oklüzal kuvvetlerin yeniden yönlendirilmesi, uzun süreli yanlış çiğneme veya sapmanın çenenin kapanması ve açılmasından kaynaklanan potansiyel eklem sorunlarını önlemeye yardımcı olur.

Yeni bir gülümseme yaratırken uzman doktorlar hastanın yüz özelliklerini, aşırı sigara içme veya çay ve kahve tüketimi gibi yaşları ve alışkanlıklarını dikkate alır. Mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için uzman doktorumuz, hastanın yüz özelliklerini diş-yüz kompozisyonu ve kavramsallaştırma ile uyumlu hale getirmeye yardımcı olan Estetik kavramları uygular. Diş-yüz kompozisyonu dudakları, çeneyi, alveoler kemiği, diş eti dokularını ve gülüşü içerir ve uygulanacak gülüşün boyutunun yanı sıra hastanın cilt tonuna ve altında kalan diş beyazlatma derecesine karar vermek için kullanılır. zeytinden maviye, ikincisinin bir karışımına kadar değişen tonlar.