Röntgen Gönder
İMPLANT

İMPLANT

İmplantlar diş hekimliğine 1908 tarihinde resmi olarak ilk girişini yapmıştır. Daha öncelerdede eski çağlarda implant yerine geçecek bir çok materyal denenmiştir. Hayvan kemikleri tahta parçalar altın v.b. bunlara örnek olabilir.Modern implantlar titanyum gibi materyaller kullanılarak çene kemiği ile büünleşebilecek yapılarda üretilir.

İmplant yerleştirildikten sonra Osseointegrasyon dediğimiz bütünleşme süreci başlar. Yerleştirildikten bir süre sonra üst protezleri yapılır.

Diş implantlarının başarı veya başarısızlığı, yerleştirildikleri insanın genel sağlığı, kemik bütünleşmesine etki eden ilaç kullanıyor olması ve ağızdaki dokuların sağlıklılığı ile doğrudan bağlantılıdır. Bu yüzden bir kişi muayene olmadan implant yapılmaya uygunluğuna karar verilemez. İmnplantlar tek diş eksikliği, çoklu diş eksikliği ve ya tamamen dişsiz hastalarda uygulanabilir. İmplantın yerleştirileceği kemik yapısı ve önemli anatomik yapılarla komşuluğu dikkate alınmalıdır.

Kliniğimizde tüm dokularla ölçümü yapabilmemiz adına tomografi alınarak yeterli kemik mesafesi, maxiller sinüs komşuluğu, alveolaris inferior sinir komşuluğu gibi bir çok unsur dikkatle incelenir. Dalında uzman hekimlerimiz tarafından özenle tedaviniz sağlanır.Antalya diş hekimi Antalya diş implant Antalya diş hastanesi