Röntgen Gönder
BİYOLOJİK BEYAZLATMA

BİYOLOJİK BEYAZLATMA

BİYOLOJİK BEYAZLATMA

Beyazlatma işlemlerinde hidrojen peroksit adını verdiğimiz bir madde uygulayarak dişte renklenmeye sebep olan karbon partiküllerini oksitlemek suretiyle diş renginin açılmasını sağlarız. Hidrojen peroksit yerine farklı ancak aynı işlevi görev maddeler de kullanılabilir.

Klasik beyazlatma prosedürlerinde yüksek oranda hidrojen peroksit içeren jeller diş yüzeyine uygulanır. Yüksek oranda hidrojen peroksit diş için zararlı değilken yumuşak dokuları az miktarda da olsa yakıcı etkisi bulunmaktadır bu yüzden işlem sırasında diş etlerinin koruyucu bir materyalle örtülenmesi gerekir. Ayrıca yüksek oranda hidrojen peroksit dişlerde hassasiyet, kaşıntı hisleri, kamaşma gibi şikayetler oluşturabilir. 

Biyolojik beyazlatma yönteminde dişlerde hassasiyet oluşmadan ve diş etlerine zarar vermeden dişlerinizi beyazlatmak mümkündür. Direkt olarak hidrojen peroksit içermek yerine ışıkla aktive olduğunda düşük oranlarda hidrojen peroksite dönüşen ürünler içeren yeni nesil materyaller kullanılarak geliştirilen bu yöntem ağrısız ve kısa sürede diş tonunda beyazlama sağlamış olur.

Biyolojik beyazlatma için hemen randevunuzu alın !
Antalya diş hekimi diş doktoru beyazlatma implant